Hírek

Sziasztok! 
Már egy pár napja csinálom a média oldalt igy most úgy gondoltam hogy jelentkezek egy kevés frissel,hogy ne mindig cikkek legyen.. 

EMEREGENCY COUPLE ONLINE

Folyatotam mivel elég sok sorozat vár rá mhogy megcsináljam legalább hetente vagy 2-3 sorit meg kéne csinálni akkor elég hamar végeznék vele. De majd meglátom hogy mennyire lesz kedvem és energiám és csináljam amit kell. 
Tudom hogy mindjárt hogy egy hónapja aktiv az oldal és ideje lenne egy új kinézett varázsolni az oldal keresem a meg felelő képet amiből meg csinálhatom.

2016.02.21. 17:45, Nita

Forrás : koreainhungary.blog.hu

Ugyan az alább említett palotákkal a lista közel sem teljes, remélem sikerül egy átfogó képet kapnotok Korea kincseiről, és amennyiben módotok van rá minél többet megtekinteni belőlük, hiszen mindegyik egyedi a maga módján!

A Csoszon-dinasztia és a királyi udvar hangulatát felidézve naponta több százan gyűlnek össze a Gyeongbokgung palota, Heungynyemun nevű kapuja előtt, hogy végignézzék az őrségváltást, az ún. sumunjang-ot. A látványos eseménynek méltó keretet a királyi palota ad, mely többi társával együtt a koreai filozófia, valamint a Csoszon-kori művészet és építészet megtestesítője. Stílusukat tekintve sok hasonlóságot találunk a szomszédos országok (Kína, Japán) királyi palotáival, sőt a 6. századik Korea kifejezetten a kínai palotaépítési szokásokat követte, melynek lényege, hogy sík domborzaton építik fel a négyszög alaprajzú palotát. Miután azonban a Kogurjó Királyság áthelyezte fővárosát Manchuriából Pyongyangba, az egyre dombosabb, hegyes vidék e szokások megőrzését már nem tette lehetővé.

A koreaiak tehát kifejlesztették saját, országuk földrajzi adottságaihoz igazodó, elképesztő szépségű és a természettel harmonizáló stílusukat. Ugyan már nem a kínai hagyományokat követték, mégis az eredetileg Kínából származó filozófia, a feng shui, vagy más néven pungsu („szél és víz”) alapelveit követték az építészet minden területén. A „hátul hegy és elöl víz” (baesanimsu) koncepciója alapján a szöuli paloták délre néznek, és mindegyik esetében vízfolyást átszelő kőhíd vezet a király és a királyné privát negyedeibe (ún. naejeon). Északról hegyek nyújtanak védelmet, aminek különösen háborúk alkalmával volt jelentősége, ugyanis az esetlegesen menekülő király a hegyekben találhatott menedéket. Kivétel a Changgyeonggung palota, mely északra néz, valószínűleg topográfiai okok miatt. A már említett privát negyedeken kívül a palota része volt még az oejeon (külső terület üzleti ügyek intézésre), valamint a kert, ahol a király relaxálhatott.

Szöulban öt palota (ún. gunggwol) található, melyek külsejük és funkciójuk alapján is különböznek.
A központi palota vagy beopgung volt az a hely, ahol a hivatalos üzleti ügyeket intézték, valamint esküvők, királyok és hercegek koronázásának is a helyszíne volt. A többi palota másodlagos szerepet töltött be, ahová a király visszavonulhatott, vagy az állam mindennapi ügyeit intézte. A Gyeongbokgung palota volt az első beopgung az országban, mely a legnagyobb az öt közül, és egészen 1592-ig töltötte be ezt a szerepet, amikor is a japán invázió idején lerombolták. A háború után az újjáépített Changdeokgung palota lett a beopgung, majd a Koreai Császárság idején (1897-1910) a Deoksugung palota töltötte be ezt a szerepet.

A „legkoreaibb” palotának az UNESCO világörökség részévé nyilvánított Changdeokgung palotát tartják, mely a koreai palotaépítészet ékszereként egyesíti magában a távol-keleti palota-és kertépítészetet. 1404-ben kezdték el építeni, és attól függetlenül, hogy másodlagos palota volt eredetileg, sok király részesítette előnyben a Csoszon-korszak elején. 1592-ben, a japán támadás idején leégett, de 1609 után hamarosan újjáépítették, mint beopgung-t. A 19. század végén elvesztette ezt a státuszt, majd 1907-től a dinasztia végéig ismét magára vállalta a szerepet. Igazi ékköve a Korea legszebb kertjeként számon tartott hátsó kert, ahol tavak és pavilonok hangsúlyozzák a természet szépségét. Több zónája közül a leghíresebb a Buyongji kerti tó környéke. A négyzet alakú tó, gömb alakú szigettel a közepén igazi építészeti úton való bemutatása a koreai világnézetnek, ahol a Föld négyzet a mennyország pedig kerek alakú.

Fontos megemlíteni a Szöulon kívül fekvő palotákat is az ún. haenggung-okat. A kicsi épületek a király elszállásolásának célját szolgálták utazás vagy háború idején. A Csoszon- korban ilyen jellegű paloták gyakran megtalálhatóak voltak királysírok közelében és központi hegyi erődítményekben. A fallal körülvett város, Suwon volt az otthona Korea legnagyobb haenggung-jának a Hwaseong Haenggung palotának. Jeonjo király építette 1789-ben, hogy legyen hol megpihennie, amikor meglátogatja apja közeli sírját. A palotához több mint 20 épület tartozott, de a japán uralmi időszakban lerombolták. 1996-ban kezdték az újjáépítést és 2003-ban fejezték be.

 

2016.02.21. 12:17, Nita

Forrás : koreainhungary.blog.hu

A főnixmadár mitikus lény, és számos nép monda- és hitvilágának különös, nagy tisztelettel körülvett alakja. Megjelenik az ókori egyiptomiaknál, görögöknél, rómaiaknál, és vagy gólyához, vagy daruhoz hasonlít, de ezek mindig eltúlzott, fantázia-szülötte képzete. Legismertebb leírása szerint a főnix gyönyörű vörös-arany tollazatú hím madár, amely élete végén fahéj-ágacskákból fészket épít, meggyújtja és vele együtt porrá ég. De a hamvakból ezután egy új, fiatal főnix születik.  A régészek a leletek alapján úgy tartják, Kínában és a Távol-Keleten már 7400 évvel ezelőtt hittek a főnixmadár létezésében. Ez, a kínai vázákon és egyéb tárgyakon talált lény inkább hasonlít egy pávára, vagy fácánra és Ázsiában az égi kegyelem, az élet újjá éledésének szimbóluma. Ez a mitikus lény a tűzmadár.  

Érthető, ha felmerül a kérdés: Nincs itt valami félreértés? Hogy hogy jön ide a főnixmadár legendája és szimbolikája?

Nos, történt, hogy 1926-ban – a már öt éve folyó régészeti kutatások során – kiástak két, a Silla királyság korából származó aranyból készült királyi koronát és egyéb kincseket a feltárt sírokból. Az egyik koronát három főnixmadár díszítőelemmel látták el.

Az ásatások Gyeongju (azaz, Sorabol, a régi sillai főváros) környékén folytak és ezeket a relikviákat Noseo-dongban találták. Úgy esett, hogy VI. Gustav Adolf, svéd koronaherceg épp akkor és épp ott töltötte mézesheteit és úgy jegyezték fel, hogy ő emelte ki a sírból a híressé vált aranyövet. Azóta a műemlék- sírt  Seobongchong (서봉총) –nak  nevezik, ami a „seo” (Svédország) és a „bong” (főnixmadár) szavak kombinációja.  

Az értékes leletek jelenleg a Szöul központjában található Nemzeti Múzeumban láthatók. A gyűjteményt a három főnix- szel díszített korona, a fityegőkkel ellátott, veretes aranyöv, arany fülbevalók és egy vésett felirattal ellátott ezüst ivótál alkotja.   

Eddig összesen hat, a Silla királyság idejéből (i.e.57 - i.sz. 668) származó aranyból készült koronát találtak és megállapíthatóan mindegyik az V-VI. századból származik. Ám csak egy, a Seobongchong sírban feltárt korona az, amelyiket főnix madarak ékesítenek.
A koronát 374 darabból rakták össze, ebből 320 készült aranyból. A lemezek, szegecsek és a csavart szálak, fonalak anyaga arany, a hajlított kőberakásokat pedig jáde, vagy üveg felhasználásával alkották meg.   

A leletek tüzetesebb megismerése érdekében az archeológusok és kutatók röntgensugaras és fluoreszcencia átvilágítást (XDF) alkalmaztak, hogy a korona minden egyes darabjában meghatározzák az arany tisztaságát. Arra a megállapításra jutottak, hogy a csavart fonalak és szálak különböző korban keletkeztek. A korona kerekített lemezeinek díszítőelemeiként használt és a kőberakások ágyait szűkítő szálak korábban, 17 karátos aranyból, egyértelműen a Silla királyság korából származnak. Néhány elem azonban 23 és 24 karátos színaranyból készült, ami arra utal, hogy a korona kiásása után az értékes relikviát valamikor kisebb ékszerészeti javításnak vetették alá a XX.században.     

Az ezüst ivótálban egy bevésett írás tanúskodik annak eredetéről, amely a tálon belül, annak alján található és arra enged következtetni, hogy az értékes darabot 451-ben, vagy 511-ben készítették.   

A Seobongchong sírban a sillai relikviákon kívül találtak még a távoli nyugatról származó üvegpoharakat is, és valószínűsíthetően Európából érkeztek a Selyemúton ilyen nagyon messzire.  

2016.02.20. 08:30, Nita

Aki látta a „Boys Over Flowers” c. sorozatot, bizonyára emlékszik az elit, hírhedt F4-csoportra, vagyis annak négy tagjára, akik az iskola szépfiúi, tisztelt és rettegett urai a közösségnek, s ha úgy vélik jónak „igazságot” szolgáltatnak. S aki látta a „Silla királyság ékkövé”-t, hogy is feledhetné azt a különleges, fiatal nemes ifjakból álló alakulatot, amely sajátos módon emelkedett ki, és szolgálta a hazáját, mert mind harci tudásban, mind erkölcsi tekintetben felette állt a korosztálybeli fiatal férfiaknak?

Párhuzamnak természetesen nincs helye. Az „F-4” egy fiktív csoport, egy kitalált formáció, és módszerei bőven kifogásolhatók, míg Silla elitcsapata igenis létezett, letette a kézjegyét, különleges, sőt titokzatos helyet foglal el a történelemben. Ők voltak a hwarangok, a Silla királyság „virágfiai”.

A név kötelez
A kutatók többsége – a mindennapok embere pláne – már az elnevezésekkel is bajban van, és gyakran keveredik a „hwarang” és a „hwarang-do” fogalma.

Abban egyetértés van, hogy a hwarang (화랑, 花郎, ejtsd. hváráng) „virágférfit”, vagy „viráglovagot” jelent, és a régi koreai krónikákban a Silla királyság ifjúsági vezetőit illették ezzel a névvel. Hwarang nem akárkiből lehetett, hanem csak királyi, vagy nemesi családok kiváló sarjaiból, akik jelen voltak a politikai, a vallási és katonai élet területein is, maguknak csapatokat szervezhettek és feleltek embereik testi, szellemi, valamint lelki képzéséért, épüléséért.

A rang-do (랑도, 郎徒, ejtsd. rángdo) vagy hwarang-do (화랑도, 花郎徒, ejtsd. hvárángdo) „a hwarangok követője” volt, vagyis azok az alárendelt tanulók, katonanövendékek viselték ezt a nevet, akiket a különlegesen kiképzett és különleges magasságokba helyezett hwarangok vezettek, s ők már alacsonyabb rétegekből is jöhettek. Hwarangnak és hwarang-do-nak lenni nagyon nagy kitüntetés volt, és mindenütt tisztelet övezte őket. Ezért a rangért azonban igencsak meg kellett küzdeni, embert próbáló szamárlétra, testi, lelki és szellemi edzés várt rájuk, és kondíciójukat folyamatosan fenntartani, sőt fejleszteni kellett.        

A hwarang útja
Legenda és történelem - amit érdemes elhinnünk

Nos, honnan is jönnek a hwarangok? Ennek mélyebb nyomaira a Samguk Sagi-ban* bukkanhatunk, amely először írja le részletesen a „Három Királyság” korszakát. A hwarang-történet eszerint tehát a híres és bölcs sillai uralkodó Chinhung király (진흥왕, 眞興王, ejtsd. Dzsin-hüng) uralkodásának 35. évében (kb. 567.) kezdődik. Hogy tehetséges, elkötelezett és áldozatkész fiatal harcosokat toborozzon seregébe, a király két harcilag jól képzett és gyönyörű nőt (Chunjong és Nammo) állított az élére a megfigyelés alá vont ifjaknak. (Ismeretes, hogy a Három Királyság idején, a nőknek rendkívül elismert szerepük lehetett). Itt azonban a két női vezető rivalizálása gyilkosságba torkollott, és a király parancsára ettől fogva csak szép és kiváló fiatal férfiak lehettek az ifjak vezetője. Ezeknek a férfiaknak formás megjelenésükön túl kiváló harcosnak, hűségesnek, becsületesnek és önfeláldozásra képesnek kellett lenniük. Ez utóbbit is értsük szó szerint: ha nem tudtak becsületben élni, akkor - akár önkezük által is – becsülettel halniuk kellett. Halálba vonulásuk előtt pedig a legszebbnek kellett mutatkozniuk, így egy különleges rituálén kifestették és feldíszítették magukat.  

Vallás és filozófia

Ahogy bontjuk felfelé a szálakat, úgy válik egyre világosabbá, hogy a hwarang-lét nem csupán csinos és ügyes fiatal férfiak harci, vagy félkatonai szervezetét jelenti, hanem szoros vallási és filozófiai szövetségét is. A hwarangok hite igencsak sok forrásból táplálkozhatott, hiszen ebben az időben nagyon is jelen volt még az ősi koreai sámánhit, de megjelent a taoizmus, mind nagyobb teret hódított a buddhizmus és a konfucianizmus is. Mestereik tehát nemcsak a harcművészetek magas fokú elsajátítására és lovagiasságra oktatták őket, hanem sokrétű tudásra, bölcselkedésre és mélyen elkötelezett hitvallásra. A „hwarang-kódex” megalkotójának egy híres szerzetest, Wonwangot tartják (sz.541), aki az öt alap parancsot a következőkben határozta meg a szerzetesrenden kívül élő és tevékenykedő hwarangok számára (kivonat):

A királynak és a feljebbvalónak való feltétel nélküli engedelmesség
Szülői tisztelet
A barátok iránti hűség és áldozatvállalás, gyengék védelme
Bátorság a harcban
Lovagiasság a küzdelemben (= értelmetlen gyilkolás tiltása)

A hwarangok hagyatéka

Bizonyos és bizonyított, hogy a hwarangok jelenléte kizárólag a Silla királysághoz köthető. Ez volt az a társadalom, amely létrehozta, csiszolgatta és fényesítette erényüket és hírüket. S ez volt az a társadalom is, amely végül elnyelte őket, hogy azután ebben a formában soha, sehol máshol ne bukkanjanak fel.  A sillai „virágifjak” harcművészek, filozófusgondolkodók, katonák, hűséges barátok, fanatikusan hívő szolgák és vezérek voltak – minden egyes szó legnemesebbik értelmében - és tudva, vagy tudatlanul ott lapulnak a mindennapokban.

2016.02.19. 19:19, Nita

Baek Kwang Hyon igazából Kang Dojun gyermeke. De Baek Sooku nevelte fel. "Apja" halála után lódoktornak tanul. Majd a királyi istállóba kerül, ahol megismerkedik Kang Ji Nyunggal. Baek lódoktort miután apukunktúrával kezelt egy embert súlyosan megbűntetik. Akkor dönti el hogy kitanul orvosnak. Kwang Hyonnak mint kiderül, különleges tehetsége van az apukunktúrához. Lódoktorból lett orvosként azonban sok ellenséget szerez magának. Köztük Yi Myonghwant is. Ko Juman főorvos mérgezése csontfertőzéssé alakul, Kwang Hyon és In Ju nővér műtik meg. De a főorvos a műtét után meghal. A király száműzi Kwang Hyont, de megszökik. Később találkozik Saam mesterrel, aki olyan gyógymodokra tanítja meg amikről még nem is hallott. Kínában Kwang Hyon meggyógyítja a császár kedvenc ágyasát. Így máér visszatérhet Koreába. Egy ideig rejtőzködik. Majd a királyi banketten fedi fel magát. Időközben a koronahercegnek kelés keletkezik a fején, Kwang Hyon sikeresen megmenti. És a tetanusz valamint a vérmérgezés ellenszerére is rájön. Az anyakirályné állapota is egyre súlyosabb. De nem engedi hogy egy lódoktor kezelje. Miután Ji Nyung felfedi előtte az igazságot a gyerekcseréről, Kwanghyon csak utána kezelheti. Ezekután Kwang Hyon visszakapja a Kang család vagyonát. Még alig kapta vissza, már a király is beteg lesz. Bélfekélye van. Semmi sem segít rajta. Kwang Hyon meggyőzi a vezető főorvost a műtétről. És Kwang Hyon és "csapata" megműtik a királyt. A műtét sikeres. Ezután Kwang Hyont királyi orvossá nevezik ki. Majd Ji Nyunggal összeházasodnak. Évekkel később Magisztrátus lesz Kwang Hyonból, és újra lovat gyógyíthat.
 
Ji Nyung igazából Baek Sooku gyermeke. De mivel elcserélték őket KwangHyonnal, Ji Nyungot rabszolgának vitték Jang Ju-ba. Onnan megszökött és egy ideig JongDalként élt fiúnak öltözve. Később visszakapta a vagyonát, és a nevelőapja Yi Myong Hwan lett. Mikor felnőtt Kínába ment orvosnak tanulni. Amikor a közkórházba ment,  a királyi istállóba ment, ott találkozott Baek KwangHyonnal. Ji Nyungnak szoros kapcsolata volt Sook Hwi hercegnővel, és az egész királyi családdal. KwangHyonnak ő segített az orvosi vizsgákra felkészülni. És utána eggyütt néztek szembe az akadályokkal. A nevelőapja mindenáron azt akarta hogy fiával, Yi Songhával összeházasodjanak. De Ji Nyung nem egyezett bele. Miután Ko Juman főorvos meghalt, KwangHyon szöktetésében nagy szerepe volt. 3évig amíg KwangHyonról mindenki azt hitte hogy halott. Ő tudta hogy él, és vissza fog térni. Miután Jang In Ju nővér elárulta neki hogy nem ő a Kang család örököse hanem KwangHyon, alig tudta feldolgozni. Hogy KwangHyon és az anyakirályné segítségére legyen, mindent elmondott az anyakirálynénak. A titok kiderülte után újra rabszolgának akarták vinni. A király bélfekély műtétében ngy szerepe volt. Később összeházasodtak Kwang Hyonnal, és gyerekük is született.
 
Myong Hwan lódoktor volt amit sikeresen eltitkolt mindenki elől. A közkórházba ment orvosnak, ahol összebaráthozott Kang Dojunnal és Jang In Ju nővérrel. Myong Hwan azonban részt vett SeoHyon koronaherceg megölésében, és arra kényszerítették hogy valljon Dojun ellen. Összeállt a főtanácsossal, és királyi biztos, királyi orvos és végül az ország vezető főorvosa lett belőle. Mindent megtett hogy végezzen Baek KwangHyonnal. Megmérgezte Ko Juman főorvost, és Sook Hwi hercegnő állapotát szándékosan súlyosbította. Valamint az anyakirályné állapotán is rontott hogy időt nyerjen magának. Végül minden bűnéért a király halálra ítélte. MyongHwan a szülőfalujánál megszökött és felkereste Kang Dojun sírját, ahol a saját apukunktúrás módszerével öngyilkos lett.
 
Jang In Ju a közkórház főnővére. Barátja Kang Dojun halála után, Dojun feleségének szülését ő vezette le. A gyermek fiú, így Baek Sooku lányára cserélik ki. Pár évvel később In Ju elhagyja a közkórházat hogy a gyermek keresésére induljon. De nem jár sikerrel. Miután megtudja hogy Baek KwangHyon az a gyerek akit keres, elmondja neki. In Ju mindenben KwangHyon segítségére van. Ko Juman főorvos halála után lefokozzák. Ő és Shin doktor valamint Kang JiNyung kilépnek a közkórházból, és megalapítják a Szegények Ispotályát, és a titkos orvosi szövetséget ami egy illegális gyógynövénycsempészet. 3évig halottnak hiszi Kwang Hyont. De miután visszatér ki derül hogy in Jut is Saam mester tanította. Újra felemelkedik a főnővéri rangra. Elmondja Ji Nyungnak az igazat a gyerekcseréről. Részt vesz a király bélfekény műtétében, amiért kitűntetik.
2016.02.16. 10:41, Nita
 

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak